Od 27.02.2024 do 04.03.2024 máme dovolenku. Všetky objednávky budú vybavené po návrate. Ďakujem

Autolak v spreji na mieru

Skladom
SKU
A01SPREJ

Hľadaj TU

Pred aplikáciou obsah spreja poriadne premiešať cca 2 minúty!!

Pred tým než začnete, VŽDY aplikujte kontrolný nástrek mimo vozidla na priloženú čierno-bielu kartičku. Po uschnutí skontrolujte zhodnosť odtieňa.

V prípade, že nájdeme viacero možných odtieňov pod kódom Vášho vozidla budeme Vás kontaktovať. Prosím, tento tovar si objednávajte len s možnosťou na dobierku.

POZOR! Metalická farba po aplikácii a vysušení nie je lesklá.

Je nutné ju prestriekať bezfarebným lakom!

17,40 €

Povolené prípony súboru pre nahranie: png, jpg, jpeg, heic

Všeobecná charakteristika výrobku

Autolak v spreji na mieru je určený na väčšie opravy poškodeného laku.

Výhodou laku na mieru je zhoda v odtieni s lakom opravovaného vozidla.

Pri dôkladnej aplikácií je opravované miesto ťažšie identifikovateľné.

POZOR!! V prípade metalického odtieňa laku je po aplikácii autolaku výsledok matný. Preto je potrebné matný povrch prestriekať bezfarebným lakom, ktorý chráni spodný lak a zároveň dodá požadovaný lesk.

Kvalita a zloženie miešaného laku je porovnateľná s kvalitou pôvodných lakov od výrobcov vozidiel.

Na miešanie autolakov sa používajú laky od popredného holandského výrobcu De Beer - Valspar, ktorý sa venuje výrobe lakov na opravy automobilov už od roku 1951.

Ide o vysoko kvalitné polyuretánové laky kombinované do požadovaných odtieňov podľa kódu farby vozidla.

Na určenie zhodného odtieňa je potrebné zistiť kód farby a VIN číslo, ktoré je možné nájsť v servisných knížkach,manuáloch vozidiel a na karosérii vozidla (stredové stĺpiky, na hranách dverí šoféra alebo spolujazdca, pod prednou kapotou na časti kostry vozidla predeľujúcej motorovú časť od interiérovej časti - pod predným oknom, v zadnej časti vozidla na hrane dverí kufra alebo v okolí rezervy).

Objem laku v balení je 100 ml a výdatnosť balenia je cca 1 m² jednej vrstvy. Doba schnutia pred zaleštením je 24 hodín a celková doba schnutia pred prvým umytím 5 dní.

 

Kľúčové vlastnosti

  • dobrá zhoda odtieňov,
  • má dobré krycie vlastnosti,
  • má dobrú priľnavosť.

 

Použitie

  • na všetky kovové a plastové diely s použitím vhodného podkladu,
  • na väčšie opravy laku.

Vhodný podklad

  • na okraj v hĺbke 2 štvorčekov priloženej šachovnicovej kartičky strieknite kontrolný nástrek
  • nechajte uschnúť cca 20 minút
  • porovnajte s odtieňom farby na vozidle
  • priložte kartičku s kontrolným nástrekom k laku vozidla a posúďte zhodnosť odtieňa
  • podľa zhodnosti odtieňa nástrek na bielej časti a nástrek na čiernej časti tak vyberiete správny odtieň podkladu.

 

POZOR!!!

Poriadne premiešajte obsah spreja! Pretraste obsah nádoby po dobu cca 2 minút.

Urobte test zhodnosti odtieňa! Vždy pred priamou aplikáciou na opravovaný povrch urobte kontrolný nástrek najlepšie na na takú časť karosérie, ktorá je málo viditeľná (vnútorná hrana kufra alebo dverí, vnútorná strana víka palivovej nádrže, atď. ).

Dodržujte pri striekaní 20 centimetrovú vzdialenosť!

Aplikujte len tenkú vrstvu a v prípade potreby po odvetraní naneste ďalšiu vrstvu. Držte sa hesla: "menej je viac"! V prípade striekania ďalšej vrstvy, vždy poriadne premiešajte obsah nádoby.

V prípade nanesenia hrubej vrstvy jedného nástreku môže dôjsť k stekaniu farby.

V prípade nastriekania hrubej vrstvy autolaku s metalízou môže dôjsť k utopeniu metalického zrna a dosiahnete nežiadúci výsledok - matný povrch a nemetalický vzhľad.

Pri opravách laku poškodeného dielu môže dôjsť k viditeľnému prechodu medzi starým a novým lakom. Na elimináciu takýchto prechodov sa odporúča používať špeciálnu lakovaciu pásku.

Striekajte vždy v jednom smere napr. z ľava do prava a vždy kolmo na povrch. Nikdy nestriekajte z ľava do prava a späť. Ovplivnilo by to odtieň laku.

Metalízu je nutné po uschnutí prestriekať bezfarebným lakom inak bude výsledný efekt matný.

Odporúčaná aplikácia:

Metalíza - aplikujte pri vonkajšej teplote 20ºC, v bezveternom a suchom počasí v tieni. Poriadne premiešať obsah balenia, striekať zo vzdialenosti približne 20 cm a vždy kolmo na povrch, aplikujte tenkú vrstvu laku, nanášajte vždy v jednom smere (napr. stále z ľava do prava, nikdy z ľava doprava a späť) odporúčajú sa 2 až 3 vrstvy, pred striekaním zakaždým poriadne potriasť! Doba schnutia medzi jednotlivými vrstvami je približne 20 minút. Celková doba schnutia 8 hodín.

Nemetalický odtieň- aplikujte pri vonkajšej teplote 20ºC, v bezveternom a suchom počasí v tieni, poriadne premiešať obsah balenia, striekať zo vzdialenosti približne 20 cm, vždy v jednom smere (napr. aplikujte z ľava do prava a nie z ľava do prava a späť) aplikujte tenkú vrstvu a striekajte vždy kolmo na povrch. Odporúčajú sa 2 až 3 vrstvy, doba odvetrania medzi jednotlivými vrstvami je 5 až 10 minút, celkové schnutie 8 hodín.

Viac informácií
Miera poškodenia rozsiahle poškodenie, hrdza
Write Your Own Review
Práve hodnotíte:Autolak v spreji na mieru