Od 27.02.2024 do 04.03.2024 máme dovolenku. Všetky objednávky budú vybavené po návrate. Ďakujem

Korekčné pero/ceruzka s autolakom na mieru

Skladom
SKU
A01KORPE

Hľadaj TU

Pred aplikáciou obsah balenia poriadne premiešajte cca 2 min.

POZOR! Metalický odtieň farby po aplikácii a uschnutí bude matný.

POZOR! Pre lesk je nutné naniesť vrstvu bezfarebného laku.

15,60 €

Povolené prípony súboru pre nahranie: png, jpg, jpeg, heic

Aby sme boli schopní namiešať Vám správny odtieň autolaku, potrebujeme namiešať minimálne pol deci - 0,05L farby. Zvyšnú farbu, ktorá nevojde do pera, dostanete v plechovke. Túto si uchovajte na tmavom a chladnom mieste a v budúcnosti ju môžete použiť znova.

Charakteristika

Autolak na mieru naplnený do korekčného pera alebo inač nazývanej ceruzkana opravu laku je určený na drobné opravy poškodeného laku ako sú hlbšie ryhy a dierky v laku.

Výhodou laku na mieru je zhoda v odtieni s lakom opravovaného vozidla. Pri dôkladnej aplikácií je opravované miesto ťažko identifikovateľné.

Kvalita a zloženie miešaného laku je porovnateľná s kvalitou pôvodných lakov od výrobcov vozidiel.

Na miešanie autolakov na mieru sa používajú laky od popredného nemeckého výrobcu Valspar, ktorý sa venuje výrobe lakov na opravy automobilov už od roku 1951. Ide o vysoko kvalitné polyuretánové laky kombinované do požadovaných odtieňov podľa kódu farby vozidla.

Na určenie zhodného odtieňa je potrebný kód farby a VIN číslo, ktoré je možné nájsť v servisných knížkach, manuáloch vozidiel a na karosérii vozidla (stredové stĺpiky, na hranách dverí šoféra alebo spolujazdca, pod prednou kapotou na časti kostry vozidla predeľujúcej motorovú časť od interiérovej časti - pod predným oknom, v zadnej časti vozidla na hrane dverí kufra alebo v okolí rezervy).

Objem laku v balení je 15 ml a výdatnosť balenia je cca 0,15 m², čo zodpovedá oprave približne 10 hlbších rýh.

Trvanlivosť augolaku v takomto balení je cca 5 mesiacov. 

Kľúčové vlastnosti

  • výborna zhoda odtieňov,
  • má dobré krycie vlastnosti,
  • má vynikajúcu priľnavosť.

Použitie

  • na všetky kovové a plastové diely s použitím vhodného podkladu,
  • na hlbšie ryhy, škrabance a dierky v laku.

Odporúčaná aplikácia

Metalíza - pri teplote 20ºC, bezveternom a suchom počasí v tieni, poriadne premiešať obsah balenia, nanášajte plynulým ťahom a snažte sa o čo najrovnomernejšiu vrstvu, 2 až 3 vrstvy, zakaždým premiešať! Doba schnutia medzi jednotlivými vrstvami je približne 20 minút.

Hladká farba - pri teplote 20ºC, bezveternom a suchom počasí v tieni, poriadne premiešať obsah balenia, nanášajte plynulým ťahom a snažte sa o čo najrovnomernejšiu vrstvu, 2 až 3 vrstvy, doba odvetrania medzi jednotlivými vrstvami je 5 až 10 minút, celkové schnutie 8 hodín.

Viac informácií
Miera poškodenia škrabance, hlboké ryhy, odštiepený lak
Write Your Own Review
Práve hodnotíte:Korekčné pero/ceruzka s autolakom na mieru