+421 944 025 711 info@gurumotors.sk

Po - Pia: 8:00 - 17:00 | So: 8:30 - 12:00

Nákupný košík

Spray MAX 2K UV lak na svetlá 250ml

Skladom
SKU
684066

Dvojzložkový lak na svetlá pre renováciu svetlometov s UV ochranou 250 ml

13,00 €

Trh ponúka niekoľko výrobcov opravných sád na svetlomety ako aj dvojzložkových čírych lakov určených na opravu svetlometov. My odporúčame produkty Spray MAX od nemeckého výrobcu KWASNY, ktorý sa vyznačuje najlepšou kvalitou a pri dodržaní všetkých odporúčaných krokov pri aplikácii, zaručuje vynikajúci výsledok.

Spray Max 2K UV lak je bezfarebný/ priesvitný/ číry UV 2K lak určený pre aplikáciu na tvrdené plasty, konkrétne opravu a ochranu svetlometov. Lak je dvojzložkový, jednoducho sa s ním pracuje. Pred jeho aktiváciou je nutné si poriadne naplánovať prácu a postup a prečítajte si technické údaje uvedené na obale.

Alternatívna obnova čírosti namiesto výmeny svetlometov.

Polykarbonátové kryty svetlometov vozidla sú neustále vystavované pôsobeniu rôznych externých vplyvov , ktoré narušujú vonkajšie štruktúry povrchov. Kamenná drť, UV svetlo, škrabance a iné mechanické vplyvy sú dôsledkom zoslabenia povrchu polykarbonátových krytov a dochádza tak, k narušeniu štruktúry najvrchnejšej časti svetlometov. To spôsobuje ich zožltnutie, zmliečnenie a zmatnenie. Výsledkom takéhoto znehodnotenia povrchu je  zníženie efektivity svietivosti a bezpečnosti počas jazdy.

Spôsob aplikácie:

1. Príprava:

  • umyte svetlomety - odstráňte mŕtvy hmyz a všetky nečistoty. Očistite a odmastite povrch svetlometov.
  • maskovanie - za pomoci maskovacej pásky, papiera a fólie olepte všetky okolité hrany a okraje (aby ste pri brúsení nepoškodili farebný lak karosérie v okolí svetiel)

2. Renovácia - brúsenie:

  • zožltnuté, mliečne a matné svetlomety bez výrazných škrabancov - obrúste (ručne) celý panel svetlometu brúsnym papierom P1000 a potom P3000 za mokra. Nerobte pri tom krúživé pohyby!!
  • so škrabancami - V prípade, že sú na povrchu svetlometov výrazné škrabance a viditeľné biele miesta po obití kamienkami, prebrúste povrch postupne brúsnym papierom P180, P400, P1000 a P3000, začínajúc od najhrubšieho zrna. Škrabance, ryhy a dierky leštite mechanicky vŕtačkou s regulovateľnými otáčkami. Brúste v horizontálnom a vertikálnom smere.
  • vyčistite - odstráňte brúsny prach odmastňovačom a dôkladne preleštite opravované svetlomety.

3. Lakovanie: ZÁKLAD + BEZFAREBNÝ LAK

  • Základ - Naneste tenkú súvislú vrstvu Spray MAX 1K primer na opravovaný povrch - vznikne vám jeden súvislý matný film. Po vysušení cca 40 minút, budú svetlomety matné a mliečne.
  • BEZFAREBNÝ LAK - Ako prvú aplikujte veľmi tenkú vrstvu (rozprašok) bezfarebného Spray Max 2K UV laku na uschnutý matne vyzerajúci povrch. Vzápätí aplikujte už plný nástrek plynulým ťahom aby sa vytvorila tenká číra vrstva. Nechajte cez noc uschnúť pri teplote cca 20°C. Po uschnutí budú reflektory číre a priehľadné s vysokou svietivosťou a pripravené pre bezpečnú jazdu.
Viac informácií
Kategória na renováciu svetiel
Write Your Own Review
Práve hodnotíte:Spray MAX 2K UV lak na svetlá 250ml